17.06.2024

Kandidati imaju pravo na prigovor od 17. do 21. lipnja 2024. godine i to putem e-maila hks@kuglanje.hr, a konačna rang lista će biti objavljena 24. lipnja 2024. godine

Ekipno prvenstvo RH za sezonu 2024./2025. - startni brojevi

14.06.2024

Izvlačenje startnih brojeva za ekipno prvenstvo RH biti će u srijedu, 19. lipnja 2024. godine od 10:00 sati u uredu HKS-a nakon čega će biti objavljen neslužbeni raspored svih liga.

Obavijest o skupljanju prijavnica za upis školovanja trenera kuglanja - Zagreb

Seminar za pripremu i održavanje kuglana

Završeno je IX. Svjetsko pojedinačno prvenstvo za žene i muškarce

02.06.2024

IX. Svjetsko pojedinačno prvenstvo u kuglanju za žene i muškarce održavalo se od 26. svibnja do 1. lipnja u Slovačkoj u Breznu. Naši reprezentativci osvojili su ukupno 6 medalji, 2 zlata, 1 srebro i 3 bronce, srušena su i dva Svjetska rekorda, a u poretku nacija Hrvatska je na visokom drugom mjestu.

Zlato su osvojili Venesa Bogdanović i Alen Kujundžić u tandemu mix i Amela Nicol Imširović u kombinaciji. Amela je postavila i dva nova Svjetska rekorda i to u kombinaciji (915) i sprintu (240). Srebro je osvojila Nataša Ravnić u pojedinačnom, a broncu Venesa Bogdanović i Hrvoje Marinović. Uz broncu pojedinačno, Hrvoje je osvojio i broncu u sprintu.
Kod žena, za Hrvatsku nastupile su još i Valentina Gal, Matea Juričić i Paula Polanšćak, a kod muškaraca Ivan Totić, Bojan Vlakevski, Branko Manev, Alen Kujundžić i Luka Bolanča.

Čestitamo svim našim osvajačima medalja, ali i svima onima koji su predstavljali Hrvatsku te se zahvaljujemo stručnom stožeru na velikom trudu i odricanju.

Završeno je XXII. Svjetsko prvenstvo za juniore/ke U23

28.05.2024

U Breznu u Slovačkoj na SP za U23 od 21. do 26. svibnja, juniorke su osvojile 4 medalje. U sastavu Anja Vicković, Sara Pejak, Anamarija Grdić, Paula Polanšćak, Nera Bakić, Amela Nicol Imširović, Maja Belošević i Magdalena Škreblin naše juniorke osvojile su zlato. U disiplini sprint Anja Vicković bila je srebrna, a Amela Nicol Imširović brončana. U kombinaciji Paula Polanšćak osvojila je broncu. U poretku nacija zauzeli smo treće mjesto.

Hrvatski kuglači savez još jedanput čestita svim kuglačima i kuglačicama na osvojenim medalja te zahvaljuje na trudu, radu i zalaganju. Također zahvaljujemo se i stručnom stožeru na velikom trudu i odricanju.

IX. Svjetsko pojedinačno prvenstvo za žene i muškarce

26.05.2024

IX. Svjetsko pojedinačno prvenstvo u kuglanju za žene i muškarce biti će od 26. svibnja do 1. lipnja, a održati će se u Slovačkoj u Breznu. Kod žena, za Hrvatsku nastupaju: Valentina Gal, Nataša Ravnić, Matea Juričić, Venesa Bogdanović, Amela Nicol Imširović i Paula Polanšćak, a kod muškaraca: Hrvoje Marinović, Luka Bolanča, Ivan Totić, Bojan Vlakevski, Branko Manev i Alen Kujundžić.

Službena stranica organizatora - Brezno 2024

XXII. Svjetsko prvenstvo za juniore/ke U23

21.05.2024

U Slovačkoj od 21. do 26. svibnja održat će se XXII. Svjetsko prvenstvo za juniore U23. Za Hrvatsku će nastupiti Ivan Kovačević, Karlo Zekić, Robert Ratković, Toni Ljubić, Bruno Pavrlišak, Karlo Petranović, Matej Mrle, Anja Vicković, Amela Nicol Imširović, Magdalena Škreblin, Sara Pejak, Maja Belošević, Paula Polanšćak, Nera Bakić i Anamarija Grdić.

Nakon Svjetskog prvenstva juniora U23, od 26. svibnja kreće pojedinačno IX. Svjetsko prvenstvo za žene i muškarce koje završava 01. lipnja.

I. Europsko prvenstvo U14 i U18

21.05.2024

U Breznu u Slovačkoj, naši kadeti i mlađi juniori osvoji su ukupno 8 medalja. Na I. EP za kadete, Petar Štefok i Luka Jakovina u paru su osvoji zlato, a Petar je osvojio i broncu u kombinaciji, dok je Lana Pavlinec pojedinačno osvojila srebro. Na EP nastupila je i Simona Zukanović. U poretku nacija, zauzeli smo visoko četvro mjesto.

Na I. EP za mlađe juniore U18, najprije su dečki u sastavu Marin Zekić, Franko Perković, Zvonko Salopek, Matej Mrle i Niko Kalvi osvojil ekipnu broncu, zatim u tandemima Zvonko i Niko osvojili su srebro isto kao Nika Štetić i Maja Belošević. Zadnjeg dana natjecanja, Paula Polanšćak osvojila je dvije zlatne medalje, pojedinačnio i u kombinaciji. Na EP U18 nastupile su još Nera Bakić i Dora Štetić. U poretku nacija zauzeli smo drugo mjesto.

Raspis ekipnog prvenstva RH za sezonu 2024./2025. - prijave

15.05.2024

Od 15. svibnja do 14. lipnja 2024. godine do 12:00 sati moguće su prijave za ligu preko aplikacije ili putem obrasca koji se šalje isključivo u excelu. Upute za prijavu preko aplikacije i obrasci za prijavu nalaze se u prilogu.

15.05.2024

U Slovačkoj od 16. do 21. svibnja održat će se I. Europsko prvenstvo za kadete U14 i mlađe juniore U18. Za Hrvatsku u kategoriji kadeta nastupit će Simona Zukanović, Lana Pavilnec, Luka Jakovina i Petar Štefok, a za mlađe juniore/ke nastupit će Nera Bakić, Maja Belošević, Paula Polanšćak, Dora Štetić, Nika Štetić, Franko Perković, Matej Mrle, Zvonko Salopek, Niko Kalvi i Marin Zekić.

Nakon Europskog, na redu je XXII. Svjetsko prvenstvo juniora U23 od 21. do 26. svibnja, a nakon toga kreće pojedinačno IX. Svjetsko prvenstvo za žene i muškarce koje završava 01. lipnja.

Sve informacije nalaze se na službenoj stranici prvenstva WM Brezno 2024.

I. Europsko prvenstvo U14
I. Europsko prventsvo U18

Propozicije i raspored prvenstva RH u sprintu i tandemu za žene i muškarce

08.05.2024

Na stranici Državnih prvenstava objavljeni su rasporedi za sprint i tandem (konačni.)

Raspis ekipnog prvenstva RH za sezonu 2024./2025.

02.05.2024

Sukladno raspisu prijave za ligu biti će moguće od 15. svibnja 2024. godine. Sastav liga mjenjat će se odmah nakon svake izmjene.

Odulke sa 3. sjednice IO HKS-a

27.04.2024

IO HKS-a je na svojoj 3. sjednici u 2024. godini donipo raspis za ekipno prvenstvo RH za sezonu 2024./2025. i Raspis za dodjelu domaćinstava turnira mlađih dobnih kategorija.

Raspisi prvenstva RH u sprintu i tandemu za žene i muškarce

22.04.2024

Na stranici Državnih prvenstava objavljeni su raspisi za sprint i tandem, a rok za prijave je 08. svibnja.

Osmina finala Ekipnog Kupa RH

19.04.2024

NK IO HKS-a odredila je mjesta i termine održavanja osmine finala kupa RH. Sve informacije vezane za KUP natjecanja mogu se naći na stranici KUP-a (Natjecanja -> kup RH).
Izvlačenje parova četvrtfinala kupa RH održat će se u nedjelju 21. travnja na kuglani Zaprešić oko 19:40 sati (nakon zatvaranja PH za podmladak).

Završilo ekipno prvenstvo RH za sezonu 2023./2024.

15.04.2024

Završilo je ekipno prvenstvo RH za sezonu 2023./2024., rezultate svih liga možete vidjeti na stranici pojedine lige (Natjecanja -> Ekipno prvenstvo RH). Raspis ekipnog prvenstva za iduću sezonu biti će objavljen do kraja mjeseca, a prijave za novu sezonu počet će 10.05..

Odluka Skupštine

05.04.2024

Na elektronskoj sjednici Skupštine HKS-a donesna je izmjena i dopuna odluke o obavezama nastupa na prvenstvima RH za mlađe dobne kategorija za klubove koji se natječu u IV. stupnju ligaškog natjecanja te disciplinskim mjerama za nenastupanje.

Propozicije i raspored prvenstva RH - VETERANI/KE

03.04.2024

Na stranici Državna prvenstva objavljen je raspored za pojedinačno vetarani/ke - konačni.